KAPAT

#cankaybediyoruz !

2015 yılında gerçekleşen trafik kazalarında 7.530 canı kaybettik. 304.421 kişi ise yaralarıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Trafikte can kaybedişlere artık hep birlikte DUR! dememiz gerekiyor.

Sizler de #cankaybediyoruz hashtagiyle filmimizi paylaşarak bu alanda farkındalık oluşturabilirsiniz.

Can Kaybediyoruz Kamu Spotu

Trafikte Haklarım Derneği kurucumuz Yasemin Usta trafikte can kayıplarına dikkat çekmek için geliştirdiği projesini, 45. Altın Portakal Film Festivali'nde Ortak Yapım Senaryo Geliştirme Ödülü'ne layık görülen yönetmen Ali Vatansever’e anlattı.

Trafikte kaybettiğimiz kişilerin otopsi raporlarından yola çıkarak senaryosunu Ali Vatansever'in yazdığı Can Kaybediyoruz Kamu Spotu Projesi, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı ve RTÜK tarafından onaylandı.

Koç Üniversitesi stüdyosunda Ali Vatansever’in yönettiği, ünlü oyuncular Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ ve Olgun Toker’in yer aldığı filmimiz basında oldukça ses getirdi.

Umarız bu projemiz ile “Trafikte Can Kaybedişimize” yollarda kaybettiğimiz milyonlarca insanımızın, sadece rakam değil, birer can ve yaşam olduğuna dikkat çekebiliriz.

Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığına, Terminal Filme, Koç Üniversitesi stüdyosuna ve filmde yer alan değerli oyuncular Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ ve Olgun Toker’e , oyuncularımızın menajerleri Handan Taşkın ve Esin Ramazanoğlu’na destekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.