KAPAT

Farkındalık Projeleri

Renkli Kampüs Programı Program kapsamında engelli ve engelsiz üniversite öğrencilerinin oluşturduğu bir grup “Trafik Melekleri” ve iş dünyasından 2 mentor ile sosyal sorumluluk proje çalışması yaptık. 2016 – 2017 döneminde yine engelli ve engelsiz öğrencilerimiz ile birlikte trafik ile ilgili farkındalık projeleri yapmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz dönem yaptığımız projelerden bazıları

Afişler

Trafik Haftası'na özel hız, trafikte cep telefonu kullanımı ve beyaz bastonun trafikteki önceliği ile ilgili olarak hazırladığı afiş çalışmaları Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Aydın Üniversitesindeki panolarda yerini aldı.

Sosyal Medya Çalışmaları

Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızdan trafik ile ilgili bilgileri dikkat çekici görseller veya infografik haline getirerek paylaşıyoruz.

Farkındalık Videoları

Trafik kurallarına uymaya yönelik toplumsal farkındalık çalışmaları kapsamında halk röportajları, ünlü sanatçı ve sporcularında destek verdiği videolarımızı yayınladık.

A Milli Basketbol Takımından potanın 5 perisi Begüm Dalgalar, Şaziye İvegin, Esra Ural, Ayşegül Günay ve Pelin Bilgiç herkesi trafik kurallarına uymaya davet etti.

Potanın 5 Perisi

Ayrıca ünlü sanatçı Burhan Şeşen’nin trafikte çocuklara ve Hüseyin Turan’ın hız sınırına dikkat etmemize yönelik mesajlarını yayınladık.

Burhan Şeşen

Hüseyin Turan

Halk Röportajları