KAPAT

Can Kaybediyoruz Kamu Spotu

Türkiye'de trafik kazalarında her yıl 10 bin kişi hayatını kaybediyor, 250 binden fazla kişi ise yaralanıyor.

Yollarda kaybettiğimiz milyonlarca insanımızın, sadece rakam değil, birer can ve yaşam olduğuna dikkat çekebilmek için gönüllülük esaslı kamu spotu projemizin çekimlerini geride bıraktığımız yaz aylarında gerçekleştirdik.

Trafikte Haklarım Derneği kurucumuz Yasemin Usta trafikte can kayıplarına dikkat çekmek için geliştirdiği projesini, 45. Altın Portakal Film Festivali'nde Ortak Yapım Senaryo Geliştirme Ödülü'ne layık görülen yönetmen Ali Vatansever’e anlattı.

Trafik kazalarında kaybettiğimiz kişilerin otopsi raporlarından yola çıkarak senaryosunu Ali Vatansever'in yazdığı Can Kaybediyoruz Kamu Spotu Projesi, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’nca onaylandı.

Koç Üniversitesi stüdyosunda Ali Vatansever’in yönettiği, ünlü oyuncular Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ ve Olgun Toker’in yer aldığı filmimizi EGM onayına sunduk.

Umarız bu proje ile “Trafikte Can Kaybedişimize” dikkat çekebiliriz.

Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’na, Terminal Film’e, Koç Üniversitesi stüdyosuna ve çalışmada yer alan değerli oyuncular Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ ve Olgun Toker’e destekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.